Zlatý retrívr

 Nejmladší a nejkrásnější z plemene retrívrů byl původně vyšlechtěn k aportování vodního ptactva. Ačkoli je obdivuhodným loveckým psem, v současnosti tráví více času dováděním s rodinou. Je považován za ideálního psa, všestranného, se kterým můžete závodit, lovit, zachraňovat, léčit, vodit, anebo pouze žít a věnovat mu svou pozornost častým objímáním a mazlením.

falco02  uvodni

Jsou to psi oplývající zdravím, s mohutnou stavbou těla a roztomilou hlavou. Jsou vysoce inteligentní a snadno cvičitelní. Jejich talentu není rovno a moderní zlatí retrívři  vynikají v každé psí disciplíně včetně domácí zábavy, jakou je aportování klacíků na louce i z vody. Povaha zlatého retrívra je tak slunná jako jeho srst a retrívr je mnohými považován za perfektního rodinného psa, ideálního společníka pro každou věkovou kategorii a aktivitu.Schopnost zlatého retrívra poslouchat příkazy není náhodná. Jeho výtečná pracovní morálka a touha potěšit svého pána byly důležitými vlastnostmi při tvorbě tohoto plemene.

Tento mírný, přátelský pes, s nejshovívavější povahou, jakou znám, si pouze přeje učinit svého pána šťastným. Neprospívá mu samota a má potřebu být členem lidské rodiny. Zlatí retrívři jsou plni energie, jsou ochotni zkoušet jakýkoli sport či fyzickou aktivitu tak dlouho, dokud budete s ním, dokud se mu budete věnovat. Vy jste jeho důvod pro běh, aportování, plavání, pro cokoli, co budete dělat s ním. Na jedno je třeba upozornit: zlatý retrívr není hlídací pes, zavřený v kotci nebo uvázaný u boudy se utrápí.

Pro přirozené vlastnosti zlatého retrívra je toto plemeno využíváno a vyhledáváno v mnoha oblastech činností, kde může být pes nápomocen.  V myslivosti jako aportér střelené drobné zvěře. V kynologii pro svou snadnou cvičitelnost. Při záchranářských pracích pro svůj výborný čich. Při sportech jako agility nebo tanec se psem pro jeho touhu podniknout se svým pánem cokoli a pro jeho hravost. Jako psi vodící proto, že je uvyklý vyhovět  potřebám lidí.  V canisterapii – léčbě pomocí psa, pro jeho jedinečnou schopnost vnímat lidské potřeby a pocity.

Zlatí retrívři dodávají lidem sílu prostřednictvím své přátelské tlapky, nebo sametového čenichu na klíně.

________________________________________________________________________________________________________________________________
Protože mi velice záleží na tom, aby naši psi byli zdraví, krásní a plní energie, dopřávám jim vysoce hodnotné krmení nekomerčními krmivy
www.krmivo-pro-psy.com

Kontakt: Ing. Kamila Zorvanová, Opava; tel.: +420 725 430 007; e-mail:  Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.